Nizameddin Aşa -Emlak Kom. Odası Başkanı

Tellaliye Hizmetinden Emlak Danışmanlığına...

Bir defa şahıs ve vergi mükellefi olacak. Bazen dernek, kulüp vb. gibi algılanıyoruz. Biz ne derneğiz ne de kulüp… Kamu kurumu niteliğinde bir meslek odasıyız... Bir mesleği yapan kişi ilgili meslek odasına kayıt olmak zorundadır. Eğer sen bu işi yapıyorsan, ticari bir şirket değilsen, şahıs isen mesleğini yapabilmen için odaya kayıt olmak zorundasın.

Röportaj Detay

Ahmet Çelik-Livane Gayrimenkul Yön. Kur. Başkanı

Sanayi ve Lojistik Alanında GAYRİMENKUL Nasıl Alınır?

Aslında, bu durum öğrencilerime pozitif yansıdı, ben onların kendilerini bulmalarını sağlamak için uygulamalı eğitimler veriyordum. Sonuçta hayat yaşayarak ve uygulayarak öğrenilirdi. Evet, onlara bir şey öğretirken onların bakış açısının genişlemesi gerekiyordu. Balık vermek değil, balık tutmayı öğretmek gerekiyor.

Röportaj Detay

Selin Atak-Ataklar A.Ş. Genel Koordinatörü

Selin Atak’ın Şantiyelerdeki Mücadelesi

Biz doğruluğu, dürüstlüğü ve kaliteyi misyon edindik. Ataklar olarak bizler o dönemde kendi şoförlerimiz, kendi tırlarımız, yurtdışında çeşitli ülkelerde kendi şubelerimizle misyonumuza uygun bir şekilde kaliteli hizmet verdik. Bu da ATAKLAR A.Ş.’nin uluslararası nakliye konusunda lider bir firma olmasını sağladı.

Röportaj Detay

Abdullah Teber-Sanayici

Sanayi ile birlikte yaşamalıyız

Cumhuriyetin kuruluşundan bugüne geçen yıllarda dünyanın sözde 17’nci ekonomisi olduk. 1973’ten beri iş hayatının içindeyim. 80 milyonun da üstünde olan ülkemizde evet Türkiye büyüdü, sanayileşti, gelişti, insanların yaşam süresiuzadı, okuryazar oldu, gelir ve harcaması arttı ama ne yazık ki bir türlü borçlarımızdan kurtulup, zenginleşemedik. 

Röportaj Detay

Yasin Kartoğlu-Başakşehir Belediye Başkanı

İlklerin Ve Enlerin Belediyesi

Şu an İstanbul’un 39 ilçe belediye başkanları arasında en genç belediye başkanıyım. ... Mademki en gencim; öyleyse en çok ben çalışmalıyım diyorum. Başkan ile birlikte başkan yardımcılarımızda da değişim oldu. İnşallah bu değişim enerjimiz sinerjiye dönüşerek “ilklerin ve enlerin belediyesi” iddiamız doğrultusunda özgün projelere imza atmaya devam edeceğiz.

Röportaj Detay

Erhan Yazıcıoğlu-Tiyatrocu

Sanat; Barışı, Sosyalliği, İnsanı Kazandırır.

Dünyaya açılan bir penceredir oyunculuk. Bu pencerelerden güzel bakmayı bilirsek birçok şeyi biriktirebiliriz... Sanat muhaliftir ama barışçıldır. Sanat birleştirir. İnsanı yüceltir doğru yola sokar.

Röportaj Detay