Feridun Duyguluer-Y. Şehİr ve Bölge Plancısı

Yeni İmar Yönetmeliği Yeni mi?

3 Temmuz 2017 tarihi itibariyle yürürlüğe giren “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği” ile ilgili genel değerlendirmeyi ele alan ve MİMARLIK dergisinin Eylül-Ekim 2017-397’nci sayısında yayınlanan aşağıdaki yazı, MÜLK PAZARI için alt başlıklar ilave edilerek yeniden okuyuculara sunulmaktadır.

Makale Detay

Ertan Akgün -İnşaat Müh.

Yalıtım mı? Zehirlenme mi?

Binalar da insanlara benzer. Doğru uygulamalarla ömrünü uzatır, yanlış uygulama ve kullanımlarla ölümüne sebep olursunuz.

Makale Detay

Nusret Suna-İMO İstanbul Şub.

Deprem Tehlikesini Yok Saymak Mümkün mü?

İstanbul başta olmak üzere ülkemiz ne yazık ki olası bir depreme hazır değil. İstanbul’da 2 milyon konut depreme karşı güven vermemektedir.

Makale Detay

Atakan Çiftçi-Mimar

Kent Planlarının Unsurları

Kentler ve onların planlaması toplumların huzur ve sağlıklı yaşamı için çok önemli kriterler teşkil eder. Konut alanları, sanayi kesimleri, donatı (okul, sağlık, kreş, altyapı vb.) alanlar, yeşil alanlar ve ulaşım ağları tıpkı bir müziğin notaları gibi birbirini tamamlamalı ve bir ahenk oluşturmalıdır.

Makale Detay

Av. Filiz Metin

Gayrimenkul Uyuşmazlıklarına Alternatif Çözüm

Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu, Haziran 2012’de yürürlüğe girmiştir. Arabuluculuk; tarafların uyuşmazlığı mahkemeye gitmeden, tarafsız bir üçüncü kişi yardımı ile çözüme kavuşturmalarında kullandıkları, dostane bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Makale Detay

Kemal Keskin-Gayrimenkul Girişimcisi

Konutta Kampanyalar Yılı 2017

Türk gayrimenkul sektörü hızlı bir yılı rekor satışla geride bıraktı. Son 5 yıldır birbirini tazeleyen konut satışlarında çıta 1.409.314 rakamına ulaştı.2016’da Türkiye’de yaşanmış olan tüm olumsuzluklara rağmen, 1.341.345 adet konut satışı gerçekleşmişti.

Makale Detay

İsmail Kurt-AVM ve Toplu Konut Yöneticisi

Site Yönetimleri

Toplu yapılar olarak adlandırılan konut siteleri süreci ülkemizde sosyo-ekonomik yapı gereği başlamış ve artarak devam etmektedir. Siteler olarak adlandırılan bu yapıların bazılarında Anadolu’daki birçok ilçeden daha fazla nüfus barındırmaktadır.

Makale Detay

Dr. Cemal Akay

İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ülkemizde iş hayatında oldukça yüksek kaza oranlarının olmasına rağmen, birçoğumuz iş sağlığı ve güvenliği nedir tam olarak bilmiyoruz. Bu makalemizde iş sağlığı ve güvenliği hakkında var olan yasal dayanaklarımızı ve iş güvenliğinin neleri kapsadığını öğreneceğiz.

Makale Detay

Saffet Uygur-BEYSİAD Yönetim Kurulu Üyesi

Laz Müteahhit

İnsanlar tasarruflarını korumak için en güvenli liman olarak emlak piyasasını tercih etmiştir. Nüfus projeksiyonları daha uzunca süre bu durumun devam edeceğini göstermektedir. Bu yüzden inşaat emlak dünyası cazibesini korumaya devam edecektir.

Makale Detay